Porady dotyczące badania technicznego pojazdów.
Stacja Kontroli Pojazdów FLOREX Łódź.

Czy przegląd rejestracyjny samochodu z LPG różni się od zwykłego badania?

Generalnie badanie techniczne samochodu z instalacja gazową odbywa się podobnie. Istotne są natomiast dokumenty niezbędnie do wykonania przeglądu, oprócz dowodu rejestracyjnego diagnosta zażąda dokumentu potwierdzającego homologację zbiornika LPG .

Czy są kary za nieterminowe wykonanie badania technicznego pojazdu?

Obecnie nie ma kar za nieterminowe wykonanie przeglądu rejestracyjnego. W przypadku kontroli drogowej możemy spodziewać się mandatu w wysokości 50zł, ustawodawca planuje zwiększyć kwotę mandatu do 500zł.

Jak często należy wykonywać przegląd rejestracyjny?

Częstotliwość wykonywania badania technicznego zależna jest od wieku pojazdu. W przypadku nowych samochodów przegląd należy wykonać po 3 latach, następne badanie robimy po 2 latach, każde kolejne co 1 rok. Jeśli masz auto 5 letnie i starsze powinieneś pojawić się na Stacji Kontroli Pojazdów co 1 rok.

Co zrobić kiedy mamy negatywny wynik badania technicznego?

W przypadku kiedy twój pojazd nie przejdzie okresowego badania technicznego na stacji kontroli pojazdów, nie należy się tym mocno przejmować. Ustawodawca przewiduję okres 14 dni na naprawę usterki, następnie ponownie należy pojawić się na stacji diagnostycznej. Koszt ponownego badania to tylko 20 zł.

Czy to problem gdy w dowodzie rejestracyjnym skończyło mi się miejsce na pieczątki?

Jeśli skończą ci się rubryki w dowodzie rejestracyjnym, przyjedź na stacje kontroli pojazdów FLOREX w Łodzi. Przegląd samochodu odbędzie się bezproblemowo, otrzymasz zaświadczenie, na podstawie którego w wydziale komunikacji otrzymasz nowy dowód rejestracyjny.

Podczas kontroli drogowej policja zabrała dowód rejestracyjny?

W większości przypadków przyczyną jest nieaktualne badanie techniczne, zdarza się też, że policja stwierdzi, iż pojazd nie nadaje się do jazdy i zagraża ruchu drogowemu. W zaistniałej przypadkach policja winna wręczyć kierowcy zaświadczenie uprawniające do dalszej jazdy nie dłużej niż 7 dni, w tym okresie należy usunąć wskazane usterki i pojawić się na stacji kontroli pojazdów.

Jak sprawdzić historię samochodu przed kupnem?

Jeśli planujesz zakup używanego pojazdu, wejdź na stronę: www.historiapojazdu.gov.pl, wspomniana strona opublikowana została przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Posiadając dane pojazdu dowiesz się o nim wielu przydatnych informacji. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.